May 19, 2021

Știri pe bune

Informații de ultima oră

Universitatea Craiova a invins-o pe FCSB in 10 oameni. Oltenii, sanse mari la castigarea campionatului. Care este clasamentul Ligii 1

2 min read

Universitatea Craiova a invins cu 2-0 pe FCSB si ramane cu sanse la castigarea campionatului.Oamenii lui Becali putea sa deschida scorul in prima repriza, in italianul Pigliacelli a retinut in fata lui Nita.Oltenii au deschis scorul prin Cicaldau, care a reluat in plasa dupa o centrare a lui Vatajelu.Meciul putea sa se termina rau pentru Craiova, dupa eliminarea lui Vatajelu, dar tot ei au marcat prin Nistor, dupa o gafa a portarului Andrei Vlad.Cu aceasta victorie, echipa din Banie ramane pe locul 3 in Liga, cu 37 de puncte, dar se aproapie la doua puncte de locul doi, ocupat de FCSB, cu 39 de puncte.Pe primul loc ramane CFR Cluj, cu 41 de puncte.Desfasurarea meciului:Minutul 1- a inceput meciulMinutul 6 – ocazie mare pentru FCSB – Nita scapa singur cu Pigiliacelli, dar portarul oltenilor retine.Minutul 38 – Cicaldau deschide scorul dintr-o centrare venita de la VatajeluMinutul 45+1 – PauzaMinutul 46 – Repriza a douaMinutul 47 – Ocazie mare pentru olteni. Cicaldau trimite un sut senzational, dar mingea se duce pe langa poartaMinutul 54 – Vatajelu primeste cartonas rosuMinutul 63 – Nistor inscrie pentru Craiova, dupa o gafa a lui Andrei Vlad.Minutul 90+5 – Finalul meciuluiS-a finalizat controlul ANAF la Federatia Romania de Fotbal. Ce decizie a fost luataUniversitatea Craiova:Pigliacelli – Vatajelu, Acka, M. Constantin, N. Bancu – Mateiu, Nistor – Cimpanu, Cicaldau, Mitran – IvanRezerve: L. Popescu, N. Constantin, Capatina, Bic, Fedele, Screciu, Camara, Mamut, TudorieANTRENOR: Marinos OuzounidisFCSB:A. Vlad – Harut, I. Cristea, Miron, Radunovic – Morutan, Sut, Ov. Popescu – Ad. Nita, Fl. Tanase, Oct. PopescuRezerve: Straton, Simion, Filip, Vina, Buziuc, Perianu, Oaida, Istrate, TimisANTRENOR: Toni PetreaVictorie mare pentru echipa lui Hagi in lupta pentru salvarea de la retrogradare