April 11, 2021

Știri pe bune

Informații de ultima oră

Dennis Man a spart gheata in Serie A! Romanul a adus un punct Parmei in finalul meciului

1 min read

Benevento si Parma au incheiat la egalitate, scor 2-2.Ultimul gol al meciului a fost marcat de romanul Dennis Man in minutul 88 al partidei, cu un sut din interiorul careului. A fost primul gol al lui Man de la sosirea sa in Serie A.Revenit de la echipa nationala, Man a inceput meciul ca titular si a fost folosit pe toata durata partidei. In schimb, Mihaila a prins doar cateva minute, fiind introdus in minutul 78 in locul lui Gervinho.In urma acestui meci, Parma a strans 20 de puncte, fiind pe penultimul loc in Serie A, locul 19.Big performance by Dennis #Man 🇷🇴 (’98):▪︎1 goal▪︎2/2 successful dribbles▪︎30 passes (81% p.a.)▪︎6/10 duels wonFirst #SerieA goal and important point for Parma.#BeneventoParmaOn point 🕵️‍♂️ pic.twitter.com/Z2r2kYByro- Gabriele Grizzuti (@G_Grizzuti) April 3, 2021