December 3, 2020

Știri pe bune

Informații de ultima oră

LIVE Irlanda de Nord – Romania 0 – 0. Meci fara ocazii. Pauza. Serbia conduce Rusia cu 4-0. Austria

1 min read

Romania trebuie sa bata in Irlanda de Nord pentru a putea spera la locul doi din grupa.Echipa nationala are moralul ridicat, dupa ce UEFA a acordat victoria Romaniei la “masa verde”, 3 – 0, in meciul nedisputat duminica, cu Norvegia.Calculele sunt simple: Romania are nevoie de o victorie la Belfast, iar Norvegia trebuie sa fie invinsa in Austria si terminam pe locul 2 in grupa.Pentru accederea in urna a doua la tragerea la sorti pentru preliminariile Campionatului Mondial Qatar 2022, Romania trebuie sa obtina un rezultat mai bun ca al Rusiei in Serbia.Echipele de start:IRLANDA DE NORD: Irlanda de Nord: McGovern – McLaughlin, Cathcart, Evans, Lewis – Dallas, McNair, Smith, McCann – Magennis, WashingtonAntrenor: Ian BaracloughROMANIA: Tatarusanu – Nedelceau, Iulian Cristea, Tosca – Cretu, Nistor, Razvan Marin, Camora – Denis Man, Alibec, Florin Tanase.Antrenor: Mirel RadoiMeciul a inceput cu un moment de reculegere in memoria victimelor incendiului de la Spitalul din Piatra Neamt.Minutul 1 – Romania are lovitura de incepere.Minutul 2 – Irlanda de Nord are prima ocazie de gol. Un jucator al gazdelor a trimis mingea pe langa poartaMinutul 28 – Alibec cere penalty, dar arbitrul acorda fault in atacMinutul 45+1 – Finalul primei reprize