Știri pe bune

Informații de ultima oră

Italia si Belgia s-au calificat in semifinalele Ligii Natiunilor

1 min read

Rezultate innregistrate in partidele disputate, miercuri seara, in ultima etapa a grupelor Ligii Natiunilor:Divizia AGrupa 1Bosnia-Hertegovina – Italia 0-2Au marcat: Belotti ’22, Berardi ’68Polonia – Olanda 1-2Au marcat: Joswiak ‘6 / Depay ’77 (penalti), Wijnaldum ’84Italia s-a calificat in semifinalele competitiei, Bosnia a retrogradat.Grupa 2Anglia – Islanda 4-0Au marcat: Rice ’20, Mount ’24, Foden ’80, ’84In minutul 54, de la islandezi a fost eliminat Saevarsson.Belgia – Danemarca 4-2Au marcat: Tielemans ‘3, Lukaku ’56, ’69, De Bruyne ’88 / Wind ’17, Chadli ’87 (autogol)Belgia s-a calificat in semifinale. Islanda a retrogradat.Divizia BGrupa 2Israel – Scotia 1-0A marcat: Solomon ’44Cehia – Slovacia 2-0Au marcat: Soucek ’17, Ondrasek ’55Cehia a promovat, Slovacia a retrogradat.Grupa 3Serbia – Rusia 5-0Au marcat: Radonjic ’10, Jovic ’25, ’45+1, Vlahovic ’41, Mladenovic ’64Ungaria – Turcia 2-0Au marcat: Siger ’57, Varga ’90+5Ungaria a promovat, Turcia a retrogradat.Grupa 4Irlanda – Bulgaria 0-0Tara Galilor – Finlanda 3-1Au marcat: Wilson ’29, James ’46, Moore ’84 / Pukki ’63In minutul 12, de la oaspeti a fost eliminat Uronen.Tara Galilor a promovat, Bulgaria a retrogradat.Divizia CGrupa 3Kosovo – Moldova 1-0A marcat: Kastrati ’31In minutul 85, de la gazde a fost eliminat Dresevic.Grecia – Slovenia 0-0In minutul 90, de la greci a fost eliminat Hatzidiakos.Slovenia a promovat, Moldova a retrogradat.