October 29, 2020

Știri pe bune

Informații de ultima oră

Roland-Garros 2020. Rafael Nadal s-a calificat in semifinale dupa un meci incheiat la ora 01.26, pe o temperatura sub 10 grade

1 min read

Spaniolul Rafael Nadal, locul 2 ATP si cap de serie numarul 2, l-a invins, in noaptea de marti spre miercuri, pe italianul Jannik Sinner, locul 75 ATP, si s-a calificat in semifinalele turneului de la Roland Garros.Conform news.ro, meciul a durat doua ore si 49 de minute si s-a terminat la ora locala 01.26 (02.26, ora Romaniei) cu scorul 7-6, 6-4, 6-1. Partida a inceput pe o temperatura de 12 grade si s-a incheiat cand temperatura a scazut sub 10 grade, potrivit lefigaro.fr.Ziua de marti a fost perturbata de primul sfert de finala. Argentinianul Diego Schwartzman, locul 14 ATP si cap de serie numarul 12, l-a invins, marti, cu scorul de 7-6 (1), 5-7, 6-7 (6), 7-6 (5), 6-2, pe austriacul Dominic Theim, locul 3 ATP si cap de serie numarul 3, finalist in 2018 si 2019 la Roland Garros.Aceasta intalnire a durat cinci ore si opt minute. Esti pasionat de stiri? Ai observat greseli in articol(e)? Iti place ziare.com, stapanesti regulile ortografice si gramatica limbii romane? Daca ai raspuns cu da, atunci te asteptam in echipa, trimite CV-ul tau la daniela.stanciu@nchcapital.ro.Ce trebuie sa faci? Click aici